USUWANIE OSADÓW NAZĘBNYCH – POZNAŃ PIĄTKOWO

Profesjonalne oczyszczenie złogów nazębnych (scaling i piaskowanie zębów) powinno być pierwszym etapem kompleksowego leczenia stomatologicznego. W przeciwnym razie lekarz dentysta nie może precyzyjnie wykryć próchnicy na zębach pokrytych kamieniem i osadem. DuoDenti na poznańskim Piątkowie dba o profilaktykę swoich pacjentów, dlatego każdy dentysta poleca pacjentom profesjonalne usuwanie osadów.

Czym jest kamień nazębny?

Kamień nazębny to zmineralizowana, twarda płytka o żółtawym bądź pomarańczowym odcieniu, która powstaje przez przyleganie do powierzchni szkliwa resztek pokarmów i bakterii. Powstawaniu kamienia sprzyja picie w dużych ilościach kawy i herbaty oraz palenie papierosów. Kamień wpływa nie tylko na wygląd i stan zdrowia samych zębów, ale jest główną przyczyną zapalenia dziąseł i przyzębia. Nieprawidłowa higiena i obecność kamienia prowadzą do parodontozy, czyli choroby która powoduje rozchwianie zębów i w konsekwencji ich utratę. Do metod usuwania kamienia i osadu, które stosujemy w naszym gabinecie na poznańskim Piątkowie należy scaling i piaskowanie.

Kompleksowe zabiegi eliminacji osadów

SCALING polega na usunięciu przez dentystę kamienia naddziąsłowego jak i poddziąsłowego za pomocą narzędzi ultradźwiękowych, tzw. skalera.

PIASKOWANIE ZĘBÓW to zabieg usuwający przebarwienie(osad) koron zębów pochodzenia zewnętrznego(palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy), które mogą zostać usunięte przy użyciu specjalnego urządzenia zwanego piaskarką, silnym prądem stężonego powietrza, wody i dwuwęglanu sodu.

Jednak sam scaling i piaskowanie to nie wszystko. Powodzenie i skuteczność tych dwóch metod zależy od dokładnego wygładzenia(wypolerowania) skrobanej powierzchni zęba, które również wykonuje dentysta w naszym profesjonalnym gabinecie DuoDenti.

POLEROWANIE(polishing) zabezpiecza przed:

  • odkładaniem się płytki nazębnej na szorstkiej, skrobanej powierzchni
  • drażnieniem języka, warg i policzków szorstką powierzchnią zębów.
  • Połączenie tych trzech w/w metod daje najwyższą skuteczność zabiegu profesjonalnego oczyszczania zębów i powinien być wykonywany przynajmniej 1-2 razy w roku, natomiast w przypadku istnienia zmian zapalnych dziąsła-znacznie częściej. Zabiegi takie mogą zapobiegać przejściu zapalenia dziąsła w zapalenie przyzębia. Systematyczne usuwanie złogów nazębnych przez dentystę jest w pełni skuteczne, jeśli utrzymywany jest jednocześnie reżim domowej higieny jamy ustnej. Dlatego też w naszym gabinecie wykonujemy również instruktaż higieny jamy ustnej, który jest indywidualnie dobrany dla każdego pacjenta.

    Poznań (Piątkowo) – zapraszamy na profilaktyczne zabiegi czyszczenia zębów i przyzębia do profesjonalnego gabinetu DuoDenti.