Usługi protetyczne – Poznań

Usługi protetyczne – Poznań

Licówki, korony i mosty ceramiczne to najnowocześniejsze wyzwania współczesnej protetyki stomatologicznej.

Protetyka to dziedzina stomatologii, której zadaniem jest uzupełnienie utraconych tkanek zęba, jak również pojedynczych lub mnogich braków zębowych. Utrata nawet pojedynczego zęba to problem natury estetycznej i funkcjonalnej.

Zęby stanowią spójny zespół, a brak choćby jednego z nich przyczynia się do powstania nieprawidłowości zgryzowych (przesuwanie się zębów, bierne wyrzynanie się zębów przeciwstawnych tzw. objaw Godona) oraz zaniku kości. Braki zębowe są również często przyczyną zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.

Podjęcie decyzji o uzupełnieniu utraconych zębów jest niezwykle ważne, o czym warto pamiętać.

W naszym gabinecie DuoDenti w Poznaniu, po uprzedniej konsultacji z protetykiem, wykonujemy wszystkie dostępne na rynku rodzaje prac protetycznych, mając szczególną uwagę na techniki minimalnie inwazyjne. Nowoczesna protetyka jest na wyciągnięcie ręki.

Zabiegi wykonywanie przez protetyka

1) Licówki ceramiczne (porcelanowe)

Licówka to cieniutki porcelanowy płatek przyklejany przez protetyka do zewnętrznej powierzchni zęba. Licówki porcelanowe stanowią estetyczną alternatywę dla koron pełnoceramicznych i tradycyjnych uzupełnień metalowo-ceramicznych. To właśnie dzięki licówkom można szybko i trwale zmienić swój uśmiech, nie poświęcając przy tym zbyt dużej ilości naturalnych tkanek. W wielu sytuacjach klinicznych, w których wcześniej stosowano korony pełnoceramiczne, dziś wykonuje się właśnie licówki. Są one doskonale akceptowane przez tkanki naturalne, a ich struktura idealnie imituje zęby własne. Pochłaniają, odbijają i przenoszą światło w taki sam sposób jak ząb naturalny oraz charakteryzują się naturalną fluorescencją. Grubość licówek wynosi 0,4 do 0,7mm, co odpowiada grubości naturalnego szkliwa.

Wachlarz wskazań dla licówek jest bardzo szeroki i obejmuje:

 • nieestetyczne wypełnienia na powierzchniach stycznych
 • średniej wielkości odpryski na brzegu siecznym
 • korekty estetyczne zaburzeń rozwojowych na powierzchni wargowej zębów
 • mocno przebarwione zęby np. po tetracyklinach
 • zamykanie diastemy(przerwy między zębami)
 • korygowanie nieprawidłowości ustawienia zębów w łuku
 • wydłużenie patologicznie startych zębów.
Licówki porcelanowe cieszą się dużym uznaniem, ze względu na doskonały długotrwały efekt estetyczny-„hollywood smile” przy minimalnej preparacji naturalnego zęba.

NOWOŚĆ licówka nie wymagająca żadnego szlifowania zębów-napalana na mikroskopijnej grubości 0,025mm folii platynowej.

2) INLAY-ONLAY

Inlay-onlay, czyli wkład-nakład to stałe wypełnienie stosowane w rozległych ubytkach zębów bocznych(przedtrzonowych i trzonowych). Stanowią alternatywę wypełnień tradycyjnych np. kompozytowych chroniąc ząb przed złamaniem. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję utraconych twardych tkanek zęba(odbudowa guzków, bruzd i punktów stycznych między zębami). Są wykonywane w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wcześniej wycisków. Materiały jakie stosuje się do wykonania nakładów i wkładów to ceramika, kompozyt lub złoto(efekt bakteriostatyczny).Są to uzupełnienia bardzo trwałe, odporne na ścieranie z doskonałym efektem estetycznym.

3) Endokorona

Endokorona jest metodą odbudowy rozlegle zniszczonego zęba po leczeniu endodontycznym. Składa się ze stopnia na obwodzie i wewnętrznego otworu retencyjnego w komorze, ale bez zakotwiczenia w korzeniu(brak konieczności wykonania wkładu korono-korzeniowego). U podstaw tej metody leży wykorzystanie dużej powierzchni komory w celu uzyskania stabilizacji i retencji uzupełnienia poprzez zastosowanie procedur adhezyjnych. Technika ta stanowi świetną zachowawczą alternatywę dla koron całkowitych na zębach bocznych pozbawionych żywej miazgi. Podobnie jak w przypadku onlay-inlay wykonuje je protetyk w pracowni protetycznej z ceramiki lub kompozytu.

4) Korony i mosty ceramiczne

Korona porcelanowa jest to uzupełnienie protetyczne stałe odbudowujące część koronową zęba i łudząco podobne do zębów naturalnych. Wskazaniami do okoronowania zębów są:

 • wymiana starych, nieszczelnych koron i mostów
 • rozległe uszkodzenie zęba powstałe w wyniku próchnicy, urazu
 • mnogie, nieszczelne i rozległe wypełnienia
 • korekta barwy, kształtu i położenia zębów
 • korekta fonetyki i estetyki

Wyróżniamy:

 • Korony porcelanowe na podbudowie metalowej, np. na stali, złocie
 • Korony ceramiczne na cyrkonie i pełnoceramiczne- tzw. estetyczne ze względu na brak efektu tzw. sinego dziąsła, zalecane przede wszystkim w odcinku przednim.

Most ceramiczny podobnie jak korona porcelanowa jest uzupełnieniem, które protetyk montuje na stałe w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Filarami dla mostu są sąsiadujące z luką zębową zdrowe zęby, na których po oszlifowaniu taki most jest osadzony. Materiały, z których wykonuje się mosty są takie same jak w przypadku pojedynczych koron.

5) Wkłady koronowo-korzeniowe

Wkład koronowo-korzeniowy jest rodzajem sztyftu osadzanego i cementowanego w korzeniu zęba po jego uprzednim leczeniu kanałowym. Wskazaniem do jego zastosowania jest znaczne zniszczenie części koronowej zęba lub złamanie zęba i potrzeba wykonania korony protetycznej i mostu.

Wkłady mogą być wykonywane z włókna szklanego bezpośrednio w ustach pacjenta lub z różnych stopów metali wykonane w laboratorium na podstawie wycisku.

6) Protezy dentystyczne

Protezy zębowe to ruchome(zdejmowane) uzupełnienia protetyczne uzupełniające brakujące zęby. Ze względu na liczbę utraconych zębów dzielimy protezy na:

 • Protezy akrylowe całkowite-stosowane przy utracie wszystkich zębów górnych lub/i dolnych osadzone po wygojeniu wyrostka ok.3miesiące od momentu usunięcia zębów. Istnieje również możliwość wykonania tzw. natychmiastowych protez tzn. oddanych w tym samym dniu, w którym były usuwane zęby, ale z koniecznością późniejszego podścielenia.
 • Protezy akrylowe częściowe-stosowane przy utracie kilku zębów, są one utrzymywane na naturalnych zębach za pomocą metalowych klamer(haczyków)
 • Protezy szkieletowe-w odróżnieniu od protez akrylowych mają zredukowaną do minimum płytę akrylową, co znacznie poprawia komfort ich użytkowania. Elementami utrzymującymi protezę w ustach są metalowe klamry, ciernie lub rozwiązaniem bardziej estetycznym są różnego rodzaju zasuwy, zatrzaski lub korony teleskopowe

7) Szyny relaksacyjne

Są to plastikowe nakładki wykonywane indywidualnie na podstawie wycisku i rejestracji za pomocą łuku twarzowego. Stosowane głównie na noc celem relaksacji mięśniowej i zapobiegania patologicznemu ścieraniu się zębów podczas ich zgrzytania(bruksizm).

Zapraszamy do skorzystania ze specjalistycznych usług protetycznych realizowanych przez nasz gabinet DuoDenti w Poznaniu. To protetyka na najwyższym poziomie.

Protezy zębowe Poznań – szeroka oferta dla Pacjentów

Jedną z najważniejszych dziedzin naszej codziennej działalności jest protetyka. Zapraszamy Pacjentów zainteresowanych:

 • licówkami ceramicznymi (porcelanowymi),
 • wkładami-nakładami (inlay-onlay),
 • endokoroną,
 • koronami i mostami ceramicznymi,
 • wkładami korono-korzeniowymi,
 • protezami dentystycznymi,
 • szynami relaksacyjnymi.

Dysponujemy wiedzą i sprzętem, które pozwalają nam podejmować się nawet najbardziej skomplikowanych i nowoczesnych zabiegów związanych z uzupełnianiem ubytków, wzmacnianiem uzębienia czy poprawą estetyki.

Zadzwoń lub napisz, aby umówić się na dogodną datę wizyty. Zapoznaj się z informacjami, które pomagają w przygotowaniu się do zabiegu i wyborze najlepszego z dostępnych rozwiązań, np. uzupełnienia ubytku czy wykonanie protezy zębowe. Współczesne metody pozwalają na zakładanie implantów i stosowanie wypełnień, których estetyczne, zdrowotne i funkcjonalne atuty są ważnym argumentem. Protetyk rozwiązuje wiele problemów z uzębieniem.

Szybka i skuteczna pomoc protetyka Poznań

Zapraszamy na przegląd uzębienia, który pozwoli ocenić możliwości wykonania konkretnych zabiegów. Na przykład około 20-30% Pacjentów nie może mieć założonych implantów, co warto sprawdzić i skonsultować. Implantologia w zakresie stomatologii rozwija się w bardzo dynamicznym tempie.
Wypełniając zęby i chcąc poprawić ich kształt, zdecydowanie warto rozważyć wstawienie licówek porcelanowych, które – choć są bardzo niewielkie – okazują się niezwykle trwałe. Bioobojętność jest równie ważnym atutem, jak wysoka odporność na ścieranie i przebarwienia.
Z wypełnieniami, uzupełnianiem braków czy wzmacnianiem uzębienia nie należy zwlekać. Nasz protetyk wykonuje zabiegi w Poznaniu możliwie bezboleśnie, z nastawieniem na komfort Pacjenta. Im szybsza decyzja o leczeniu, tym lepsze efekty i łagodniejszy przebieg poszczególnych działań podejmowanych przez dentystę.
W nowoczesnym gabinecie Duo Denti Pacjent może liczyć na pomoc także w zakresie alternatywnych metod wypełnień i uzupełnień. Wychodzimy z założenia, że obowiązkiem dobrze prowadzonej praktyki jest nieustannie unowocześnianie i rozwijanie wachlarza oferowanych świadczeń, dlatego Pacjenci mają gwarancję kompleksowego i profesjonalnego wsparcia.

Protetyk Poznań – pomoc doświadczonych specjalistów

Sprawdź nasze certyfikaty, aby przekonać się, że nieustannie podnosimy kwalifikacje. Protetyka to nie tylko nasza codzienna praca, ale również pasja. Z jednej strony stwarza możliwość pomocy Pacjentom cierpiącym z powodu bólu i chorób zębów, a z drugiej pozwala przynieść radość, którą daje zdrowe, estetyczne uzębienie. Zabiegi dentystyczne wykonywane przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy potrafią przynieść spektakularne efekty. Ważne, żeby wybierać dobrze wyposażone gabinety, w których możliwa jest realizacja nawet najbardziej skomplikowanych i nowoczesnych zabiegów.
Każdy Pacjent w Duo Denti otrzymuje kompleksowe, indywidualne wsparcie. Podstawą wykonania licówek, koron czy wkładów jest odpowiedni wywiad połączony z badaniem. Protezy zębowe wymagają dokładnych pomiarów i skupienia się na potrzebach Pacjenta. Poznań, ul. Mateckiego 4A – warto zapamiętać ten adres, a następnie skontaktować się z naszym gabinetem w celu ustalenia najdogodniejszej daty wizyty u protetyka czy dentysty.