Stomatologia Dziecięca - Poznań

DuoDenti to gabinet przyjazny również młodym Pacjentom.
Prowadzimy leczenie stomatologiczne dzieci od najmłodszych lat.

Leczenie tak młodego Pacjenta to często wyzwanie dla rodziców i lekarza. Szczególną wagę przykładamy do edukacji i wizyt adaptacyjnych, które są niezbędne przed podjęciem właściwego leczenia. Dbamy o to, aby każdy nasz Pacjent został otoczony szczególną troską już od momentu wejścia do gabinetu. Wizyta dziecka u dentysty jest bardzo ważna. Istotne by zapisała się w pamięci jak najlepiej. Naszego dzielnego Pacjenta zawsze witamy z uśmiechem, a początek wizyty to zapoznanie się dziecka z gabinetem. Gdy zdobędziemy to co najważniejsze, czyli zaufanie małego Pacjenta wówczas rozpoczynamy leczenie.

Dla dalszej motywacji do leczenia stosujemy dyplomy i nagrody-niespodzianki po każdej zakończonej sukcesem wizycie.

LECZENIE PRÓCHNICY U DZIECI

Najczęstszym problemem jest oczywiście próchnica zębów. Aby leczenie przebiegało komfortowo stosujemy specjalne smakowe (np. wiśniowe) żele znieczulające dziąsło przed właściwą iniekcją środka znieczulającego. Zastosowanie kolorowych wypełnień, stanowi dodatkową atrakcję dla młodego Pacjenta , a ich jakość zapewnia długotrwały efekt leczenia.

LAKOWANIE BRUZD I SZCZELIN

To zabieg profilaktyczny, który polega na poszerzeniu i wypełnieniu specjalnym lakiem, uwalniającym fluor anatomicznych bruzd stałych zębów trzonowych. Bruzdy zęba stanowią miejsce retencyjne dla zalegania płytki bakteryjnej, co stanowi ryzyko rozwoju próchnicy. Szczelne wypełnienie takich miejsc zabezpiecza zęby przed powstaniem ubytków. Odpowiedni wiek dla lakowania zębów to 6-8 lat.

PROFILAKTYKA PRÓCHNICY-LAKIEROWANIE

Najlepszy sposób walki z próchnicą to jej zapobieganie. Stosowanie profesjonalnych preparatów zawierających fluor skutecznie chroni zęby przed powstawaniem próchnicy. Taki efekt uzyskujemy poprzez aplikację bezbarwnego lakieru za pomocą pędzelka bezpośrednio na powierzchnię zębów. Jony fluoru wbudowują się w szkliwo, dzięki czemu staje się ono odporniejsze na działanie kwasów, a tym samym zabezpiecza zęby przed powstawaniem nowych ubytków. Z uwagi na dużą podatność zębów na próchnicę i nie zawsze dokładne szczotkowanie zębów przez dzieci, zalecamy wykonywanie profesjonalnej fluoryzacji co 6 miesięcy zarówno zębów mlecznych, jak i stałych.